Hakkımızda

Grubumuzun 1958 yılında ahşap sektöründe kereste üretimi ile başlayan yolculuğu ilerleyen senelerde ahşap mobilya üretimi ve hammadde ithalatı ile devam etmiştir. 1985 yılından itibaren başta Şili olmak üzere, G.Afrika, Y.Zellanda, ABD, İskandinav ve Baltık ülkeleri, Rusya ve Ukrayna’dan büyük miktarlarda tomruk ithalatları gerçekleştirilmiştir. Ahşap sektöründe hem üretim, hem de hammadde ithalat konularında çok uzun senelere dayanan tecrübe ve beyaz eşya sektörüne yönelik yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen yardımcı sanayi kültürü, Palet Global ’in ahşap palet üretimi ile ilgili faaliyetlerinin başlamasına vesile olmuştur. İki önemli unsurun bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıkan sinerji,  2000’li yıllarda yeni bir iş kolunda faaliyete geçmesine önayak olmuştur.

Öncelikle  Palet Global, Bolu fabrikasında otomatik palet üretim hatlarından oluşan modern bir palet fabrikası kurulmuştur. Daha sonra buna ilave olarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren 30’dan fazla üretici firma Palet Global palet üretim ağına tedarikçi olarak dahil olmuştur. Son olarak da Çatalca, Darıca, Çayırova, İzmir ve Adana servis merkezleri ile Palet Global palet servis sistemi genişlemiştir. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde aynı hizmet ve kalite anlayışı ile servis verebilmek amacıyla oluşturmakta olduğumuz ağ, yeni tedarikçilerin ve yeni servis merkezlerinin sistemimize katılması ile her geçen gün büyümektedir.
Doğaya saygılı ve aynı zamanda maliyet avantajı sağlayan üretim modellerimiz ile müşteri odaklı hizmet anlayışımız devam edecektir.

Whatsapp
PALET GLOBAL SİSTEMLERİ SAN.TİC. A.Ş.
PALET GLOBAL SİSTEMLERİ SAN.TİC. A.Ş.
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1